Ziraat Bankası Kadrolu 45 Memur Alıyor! Başvuru Ekranı

Ziraat Bankası yayımladığı ilan ile 45 memur istihdam edeceğini duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için şartlar, sınav ve başvuru ekranı haberin devamında verilmiş olup detaylar…

Kamu Personeli Alımı 08.09.2019, 00:57 13.09.2019, 02:04
Ziraat Bankası Kadrolu 45 Memur Alıyor! Başvuru Ekranı

Yayımlanan ilan ile merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere Ziraat Bankası hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 45 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruda bulunacak adaylar için tüm koşullar ayrıntılar haberimizde verilmiştir. Ziraat Bankasında istihdam edilecek kadro unvanları Müfettiş yardımcısı ve avukat alımı gerçekleştirilecektir. Müfettiş alımı için son başvuru 15 Eylül 2019 olarak ilan edilmiştir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar “ Anadolu Üniversitesinin resmi web sitesine üyeliklerini ” yaptırarak başvuru işlemlerini yapabilir. Avukat alımı son başvuru tarihi ise 12 Ekim 2019 tarihi olarak ilan edilmiştir.

Avukat alımı genel başvuru şartları neler;

Sadece öğrenim durumu okul bölümleri farklıdır, Yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak ve Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış veya işe başlama tarihinde alabilecek durumda olması istenmektedir.

Müfettiş yardımcısı alımı genel başvuru şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olmak. Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak. Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olma, Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak, Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası personel alımı kılavuzu haberi için tıklayınız.

Banka personel alımı başvuru ekranını tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)