Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alıyor

Zafer Kalkınma Ajansı, yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 7 personel alımı için ilana çıktı.

Kamu Personeli Alımı 09.03.2020, 16:20
Zafer Kalkınma Ajansı 7 Personel Alıyor

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 9 Mart 2020 tarihli resmi ilana göre 7 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

İlan kapsamında ajansa 4 uzman personel, 2 destek personeli ve 1 iç denetçi alınacaktır. Tüm adaylar memur olma şartlarına haiz olmalıdır.

Destek personeli alımı için Bilgi İşlem Yetkilisi İçin Aranan Nitelikler; Üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak, KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şart.

Satın Alma ve Teknik İşler Yetkilisi İçin Aranan Nitelikler; Üniversitelerin Elektrik, İnşaat, Makine, Mekanik Tesisat ve Bilgisayar Mühendislikleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği ile Grafik Tasarım bölümlerinden mezun olmak, KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartı aranmaktadır.

İç denetçi belirlenen bölümlerden lisans mezunu olmalı, kamu veya özel sektörde 5 yıllık deneyime sahip olmalı, İngilizce yabancı dil puanı en az 60 olmalı, iç denetim sertifikasına sahip olmalıdır. 

Uzman personel alımı için KPSS en az 80 ve YDS en az 70 puan şartını sağlamak gerekir. Destek personeli lisans mezunu olmalı ve KPSS en az 60 puan almalıdır. Tüm adaylar için yüksek lisans ya da doktora yapmak, çeşitli sertifikalara sahip olmak gibi donanımlar tercih sebebidir. 

Başvuru Şekli

9 Mart 2020 tarihinde yayınlanan ilana başvurular 30 Mart’ta başlayacak ve 10 Nisan’da sona erecektir. Başvurular Ajansın web sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Başvurular KPSS puan üstünlüğü ya da deneyim şartına göre sıralanır ve liste yayınlanır. Listedeki adaylar 17 Mart’ta mülakata alınır. Kontenjanın 5 katı kadar kişi mülakata alınır ve 70 puan üstünde alanlar başarılı olur. Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması gerekir. Belge teslimi eksiksiz ve doğru olmalıdır.

İşe alınan adaylar için 2 aylık deneme süresi uygulanacaktır. Bu sürede işten çıkarılanların yerine yedek adaylar çağrılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)