Yüz Yüze Eğitimin Detayları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Anaokulu eğitiminde ve diğer sınıflarda uygulanacak olan yüz yüze eğitim programlarının detaylarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 10.10.2020, 00:31 10.10.2020, 14:18
Yüz Yüze Eğitimin Detayları Açıklandı

Yüz Yüze Eğitimin Detayları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Anaokulu eğitiminde ve diğer sınıflarda uygulanacak olan yüz yüze eğitim programlarının detaylarını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimlerde aşamalı olarak geçiş planı doğrultusunda 12 Ekim 2020 Pazartesi tarihi itibari ile başlamakta bulunan ikinci aşamalarının uygulamalı programlarının detaylarını 81 ile gönderilen yazıyla açıkladı.

Buna göre;

İlkokul sınıflarında 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul sınıflarında 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati  2 gün, 6+6 olarak uygulanacak.

imam hatip ortaokulları sınıflarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati 2 gün, 7+7 olarak uygulanacak..

Lise hazırlık sınıflarında ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati 2 gün, 8+8 olarak uygulanacak.

ÖĞRENCİLER SOSYAL MESAFEYE GÖRE AYARLANIP, CUMARTESİ GÜNLERİ DE DERS YAPILABİLECEK

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafelere göre grup şeklinde ayrılacak, her ders süresi 30 dakika olacak, dersler arası teneffüs süreleri de 10 dakika olarak icra edilecek.

Ayrıca ilköğretim okullarında ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okulların içinde yüz yüze eğitim faaliyetleri icra edilebilecek.

Okul öncesi sınıflarının tümünde ise haftada 5 gün olarak ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacaktır.

SEYREK NÜFUSLU YERLERDE DERSLERİN TAMAMI YÜZ YÜZE

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

İŞTE YÜZ YÜZE EĞİTİM YOLUYLA YAPILACAK DERSLER

İlkokul ve Ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.

İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)