Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Düzeltme İlanı Yayımladı

2 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ve sitemiz aracılığı ile duyurulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları personel alımı ilanında düzeltme yayımlandı.

Kamu Personeli Alımı 15.09.2019, 07:15 15.09.2019, 12:26
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Düzeltme İlanı Yayımladı

İçinde bulunduğumuz 2019 Eylül ayı başında yayımlanan ve Resmi Gazete duyurusu olarak ilgili vatandaşların bilgisine sunulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Uzman Yardımcısı alım ilanına dair düzeltme yayımlandı.

Bugün (15 Eylül 2019) tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre; 2 Eylül 2019 tarihinde sitemizden de yayımlanan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanı hakkında bir Genel Bilgiler alanı düzeltmesine gidildi.

Bahsi geçen ilana göre yapılan değişiklikler şu şekilde sıralandı:

İlgili ilanın; “Genel Bilgiler” başlığının üçüncü paragrafında 16.09.2019 saat 18.00 olarak belirtilen son başvuru tarihinin “20.09.2019 saat 18.00” olarak değiştirilmesine; Söz konusu ilanın “Sınava Katılım Şartları” başlıklı bölümünün (c) maddesinde yer alan “Mezun Olunması Gereken Fakülte ve Bölümler Tablosu”nun “Diğer Fakülteler” kısmına, mevcut bölümlere ilaveten Fransız Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, Yunan Dili ve Edebiyatı, Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümlerinin eklenmesine karar verilmiştir.

Ayrıca ilave edilen son maddeye göre de; “Sınava Katılım Şartları” başlıklı bölümünün (ç) maddesinde belirtilen dillere ilaveten Yunanca, Bulgarca ve Tayca’nın eklenmesine karar verilmiştir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı Alım İlanına erişebilmek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@