Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 3 Bilişim Personeli Alıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yayınladığı ilana göre 3 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak. Tüm detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 30.06.2019, 03:25 30.06.2019, 14:31
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 3 Bilişim Personeli Alıyor

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tam zamanlı olarak görevlendirmek üzere, sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı ile 3(üç) sözleşmeli bilişim personeli alacaktır. Başvurulara ilişkin bilgilendirmeler başkanlık sitesi(www.ytb.gov.tr) üzerinden yapılacaktır. Adaylara yazılı bildirim ve tebligat gönderilmeyecektir. Başvuru sırasında istenilen belgelerin eksik yada yanlış olduğu tespit edilen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlardan bazıları; erkek adaylar için askerlik ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış askerliğe ilişkin yükümlülüğü yerine getirmiş olmak, görevini yerine getirebilecek şekilde temsil ve muhakeme yeteneği ile hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak, daha önce ilgili konularda bilgi ve deneyim sahibi olduğunu referans mektubuyla temin edebilmek, bilgisayar çevre birim, ağ ve donanım hakkında bilgi sahibi olmak.

İlana göre Kıdemli Yazılım Uzmanı, Yazılım Uzmanı ve Sistem Uzmanı kadroları için istenilen özel şartlar, başvuruların yapılmasına ilişkin değerlendirmelere ve diğer hususlara buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)