Yurtdışı Hava Yolları Şirketleri Türkiye’deki Filolarına Personel Alımı Yapacak

3’cü Havalimanı ile Yabancı Hava Yolu Şirketleri tarafından Türkiye Genelindeki Bazı Şirketlerine birçok kadrolarda personel alımı yapacak...

Kamu Personeli Alımı 10.04.2019, 17:33 10.04.2019, 19:59
Yurtdışı Hava Yolları Şirketleri Türkiye’deki Filolarına Personel Alımı Yapacak

İstanbul’da yapımı tamamlanan 3’cü havalimanının açılışından sonra bir çok hava yolu şirketinin uğrağı haline gelerek faaliyetlerde ve uçuşlar yapan hava yolu şirketlerinin personel açıklığından dolayı personel alacağını duyurdu.

Hava yolu ağlarına bir çok şehirlerde uçuş yapan şirketlerin personel alacağı şehirler başta İstanbul olmak üzere, Antalya, Ankara, Adana, Mersin, Van, Konya, İzmir ve Trabzon olmak üzere bir çok ilde alım gerçekleştirilecek.

Yakarıda saymış olduğumuz şehirlerin başında öncelik olarak İstanbul Havalimanında personel alımı yapılacak. Ardından saymış olduğumuz illere yer hizmetleri, Kabin memuru, Kargo satış ve Satış destek sorumlusu, Yönlendirme gibi birçok kadrolara personel alımı yapılacak.

Yabancı hava yolları şirketleri Katar, Almanya ve daha bir çok ülkelerin katılımı ile 120 bin personel ilk etapta alımı yapılacak. Daha sonra bu alımlara 125 bin ilave ile toplamda 225 bin havalimanlarına personel alacağı duyurulmuştur.

Havalimanlarına personel alımı başladığı an siz değerli takipçilerimizin ilgisine sunacağız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Reën nacar 2 yıl önce
Temizlik karsilama olabilie