YSK Kamu Personel Alımı Yapacak

Kamu Personel Alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Yüksek Seçim Kurulu kendi birimlerinde görevlendirmek üzere 15 adet seçim uzman yardımcısı alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 20.12.2020, 15:00
YSK Kamu Personel Alımı Yapacak

YSK Kamu Personel Alımı Yapacak

Kamu Personel Alımı yapılması için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Yüksek Seçim Kurulu kendi birimlerinde görevlendirmek üzere 15 adet seçim uzman yardımcısı alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanı son başvuru tarihi 23.12.2020 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen kişiler Yüksek Seçim Kurulu internet sitesinde yer almakta olan https://www.ysk.gov.tr  “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. YSK seçim uzman yardımcısı Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - YSK seçim uzman yardımcısı alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Serdal kurtgöz 4 ay önce
Sürücü belgesine sahip olmak sartmi