YSK 255 Kamu Personeli Alımı! Yarın Sona Eriyor

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan ilan kapsamında 255 kamu personeli alımı 21 Ekim 2019 tarihinde Pazartesi sona ermektedir. Alımlar merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edileceklerdir. İşte tüm detaylar...

Kamu Personeli Alımı 20.10.2019, 17:04
YSK 255 Kamu Personeli Alımı! Yarın Sona Eriyor

YSK tarafından 255 kamu personeli alımı başvuruları için 657 sayılı devlet memurluğu kanununda geçen şartları taşımalıdır. Bunun yanı sıra ilk defa devlet memuru alımında yaş şartını taşımalıdır. Aynı zamanda 2018 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına KPSS girmiş olması gerekmektedir. Başvuruya ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları başvura biliyor. Kadro ve unvan dağılımları eğitim şartları ile KPSS puan şartları neler.

Yayımlanan ilan kılavuzunu ilgili adayların dikkatli şekilde incelemesi ve şartlarını taşıyorsa 21 Ekim Pazartesi günü son gün olarak ilan edilmiştir. Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları KPSS şartı en az 70 puan olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 657 devlet memurluğu kanunu şartlarına haiz olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

Başvurular Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Elektronik ortamda alınacak olup şahsen veya posta ile başvurular kabul edilmemektedir.

YSK 255 memur alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)