YÖK Personel alımı Yapacak

YÖK personel alımı için ilan yayınladı. yayınlanmış olan personel alımı ilanında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 adet uzman alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 14.11.2020, 00:47
YÖK Personel alımı Yapacak

YÖK Personel alımı Yapacak

YÖK personel alımı için ilan yayınladı. yayınlanmış olan personel alımı ilanında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 adet uzman alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanı 2.11.2020 tarihinde başlayacak ve 16.11.2020 tarihinde sona ercektir.

Başvuracak olan adaylar www.yok.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra istenen belgeler ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent - Ankara adresinde olacak şekilde posta ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Resmi ilan linki aşağıda bulunmakta

https://www.ilan.gov.tr/ilan/687195/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/yuksekogretim-kurulu-baskanligi-2-sozlesmeli-uzman-alacak

İSTENİLEN BELGELER

1. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin Diplomalarının aslı veyahut noter tarafından onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin Yabancı Okullardan Mezun olmuş bay ve bayan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak isteyen kişilerin görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

8. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

9. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

10. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

11. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren belge

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak kişilerin bilinçli bir şekilde işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

4. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5.Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

6. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Uzman alımı ilanına başvuracak İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)