Yargıtay Başkanlığı 7 Unvanda 95 Kamu Personeli Alımı

Yargıtay lise önlisans ve lisans mezunlarından 7 unvanda 95 sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı DPB üzerinden kılavuz yayımlamıştır. Alınacak unvanlar zabıt katibi, hizmetli ve teknisyen olarak istihdam edilecek olup tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 02.12.2019, 01:18 04.12.2019, 10:05
Yargıtay Başkanlığı 7 Unvanda 95 Kamu Personeli Alımı

Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilan kapsamında Yargıtay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 7 unvanda 95 memur alımı gerçekleştirilecektir. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruları kabul edilecektir. Unvan dağılımları aşağıda verilmiş olup ilgili adaylar için başvuru tarihleri ve genel şartlarıyla haberimiz ekinde verilmiştir.

Başvuru tarihi: Başvurular, 09 Aralık 2019 tarihinde başlayıp 13 Aralık 2019 tarihi mesai bitimi itibariyle (saat 17.00'de) sona erecektir. Başvuru şekli: Başvurular e-devlet internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Zabıt katibi alımı 28 kişi için; lise 8, önlisans 15 ve lisans 5 kişi olarak istihdam yapılacak.

Hizmetli 57 kişi, sıhhi tesisatçı 2, elektrik teknisyeni 1, asansör teknisyeni 3 soğutma ve iklimlendirme teknisyeni 3 ve mobilya teknisyeni 1 kişi lise mezunu adaylar arasından alınacaktır.

Sıhhi Tesisat Teknisyeni için; Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının Yapı Tesisat Sistemleri dalından mezun olmak.

Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni için; Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının Soğutma Sistemleri ve İklimlendirme Sistemleri dallarından mezun olmak.

Elektrik Teknisyeni için; Meslek Liselerinin Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım dallarından mezun olmak.

Asansör Teknisyeni için; Meslek Liselerinin Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım dalından mezun olmak.

Mobilya Teknisyeni; Meslek Liselerinin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi dalından mezun olmak.

Yargıtay sözleşmeli personel alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)