Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı Duyuruldu

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik çalışmaları için farklı birimlerde akademisyen alımı ve öğretim görevlisi alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 12.09.2019, 08:50
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı Duyuruldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin bilimsel araştırma ve akademik çalışmaları mecraları olarak aktif bir şekilde bilimsel çalışmalarını devam ettirdiği merkezi kurumlar olan üniversiteler dahilinde, yeni akademik personel alımı ve öğretim üyesi alımı süreçleri devam ediyor.

Yayımlanan her ilanda adayların başvuru süreci boyunca, üniversitelerin enstitüleri tarafından belirlenen usullerin dışına çıkmamalarına imkan tanıyan maddeler ve kurallar, liste halinde ilişiklerde yer alan başvuru kılavuzlarında yer alıyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademisyen Alımı

Yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından yapılması planlanan akademik personel alımı süreçleri için; her adayın farklı birimlerde açılan kontenjanlara başvuru yapabilmesi için, kılavuzda yer alan yöntem ve şartlara hakim olması gerekmektedir.

Toplamda 7 farklı birimde 7 kontenjan ile açılan akademik personel alımı süreci için; Van Meslek Yüksekokulu, Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Türk Müziği Devlet Konservatuarı alanlarında istihdamlar yapılacaktır.

Başvuru Şartları ve Süreç

Adayların aşağıdaki kılavuzda yer alan birim ve alanlara yapacakları başvurulara hak sahibi olabilmeleri için; ALES 70, YDS 50 puanlarına şartlarına sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca; Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulunun 14 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmış olan karar ile birlikte belirlenen Uzmanlık Alanlarında görevlendirilecek olanlar için en az Tezli Yüksek lisans Derecesine sahip olmak yada Lisans Mezunu olup belgelendirmek şartı ile birlikte alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı arandığı ilan edilmiştir.

Başvuru tarihi itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olmak şartının da arandığı akademik personel alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların; 27.09.2019 tarihi mesai bitimine kadar şahsen veya posta ile başvurularını teslim etmeleri gerekmektedir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)