UÜ, ODTÜ ve BARTIN Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alıyor

Resmi Gazete'nin 20 Eylül 2019 tarihli sayısında yayınlanan ilan metnine göre Uludağ Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bartın Üniversitesi farklı derece ve kadrolarda, derse girecek öğretim görevlisi alacak. Peki şartlar neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? Detaylar haberimizde.

Kamu Personeli Alımı 20.09.2019, 09:30 20.09.2019, 09:38
UÜ, ODTÜ ve BARTIN Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alıyor

Üniversitelerde yeni eğitim-öğretim sezonun başlaması ve devlet üniversitelerinde geçen yıla oranla doluluk oranında artış nedeniyle son günlerde öğretim üyeleri alımları yayınlanmaktadır. Üniversiteler öğretim üyesi ihtiyacını gidermek ve personel porföyünü güçlendirmek için neredeyse her gün Resmi Gazete'de ilan yayınlamaktadır. Bugün yayınlanan ilanda Uludağ Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bartın Üniversitesi farklı derece ve kadrolarda öğretim görevlisi alacağını duyurdu. 

Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

İşte kadro dağılımı ve aranan şartlar:

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğünün onayıyla yayınlanan ilana başvurmak için http://www.uludag.edu.tr/personel adresinden faydalanılacaktır. Üniversitenin öğretim üyesi alım duyurusu için tıklayınız.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

Öğretim görevlisi alımıyla ilgili bir haber de Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden geldi. Üniversite; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca Üniversitenin Rektörlük kadrosunda, aşağıda belirtilen birimlerde görev yapmak üzere öğretim görevlileri alınacağını duyurdu. İşte öğretim üyesi alımı yapılacağı kadrolar:

Yapılan duyuruda Yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ile doktora eğitimini tamamlamış olanlar için ALES muafiyetinden yararlanma imkanı da tanınacağı söylendi. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı için tıklayınız.

Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

Bartın Üniversitesi de 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu gereğince öğretim üyesi alımı yapacağını Resmi Gazete'de duyurdu. Yapılan duyurudaki kadro dağılımı ve şartları ise şu şekilde:

Bartın Üniversitesinin yayınladığı öğretim üyesi alım ilanına başvurmak isteyen adaylar; Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı sayfasında yer alan “Öğretim Üyeliğine İlk Defa veya Yeniden Başvuracak Adayların Yayın ve Faaliyetlerini Değerlendirme Formu”nu bilgisayar ortamında 1 (bir) adet doldurarak başvuru formu ekinde her sayfası paraflı olarak teslim edilecektir.

Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)