Üniversiteye İlkokul Mezunu 58 Kamu Personeli Alımı

Dicle Üniversitesi Türkiye İş Kurumu ilanı ile 3 Unvanda En az ilkokul mezunu 58 Kamu Personeli Alımı yapıyor. Kamu Personeli İlanı Başvuru ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 20.06.2020, 11:04 20.06.2020, 11:56
Üniversiteye İlkokul Mezunu 58 Kamu Personeli Alımı

Dicle Üniversitesi idari ve mali işler başkanlığı basımevi işletme müdürlüğüne En az ilkokul mezunu 58 Kamu Personeli Alımı Devam ediyor. Dicle Üniversitesi Türkiye İş Kurumu ilanı detayları şöyle;

TEMİZLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR
1- En az İlköğretim, En çok Ortaöğretim (Lise) mezunu olmak.
2- Temizlik yapmaya engel bir sağlık sorunu olmamak.
3- Meb Onaylı Temizlik Hijyen Belgesine sahip olmak.
4-İlan tarihleri arasında istenilen belgelere sahip olmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

AÇIKLAMALAR
1.İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.
2.Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
3.Talepler Diyarbakır Merkez ve ilçeleri düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibariyle Diyarbakır merkez ve ilçelerinde ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir. İlan tarihinden itibaren başvuru süresi içerisinde ikametgahlarını talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez.
4.Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12’nci maddesi gereğince, istihdam edilecek kadro sayısının dört katına kadar aday, İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir. Ayrıca kura ile aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
1-  İŞKUR tarafından Nihai Liste ile Dicle Üniversitesine bildirilen başvurular arasından ilan edilen her unvan sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.
2- Kura çekimi, 10/07/2020 Cuma günü saat 09:30.’da Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince; yapılacak olan Noter kurası, COVID-19 pandemisi nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru yapanların katılımına kapalı olarak gerçekleştirilecek olup, Üniversitemizin internet sitesi üzerinden (www.dicle.edu.tr) canlı olarak yayınlanacaktır.
3- Kura sonucu belirlenen adaylar kurumumuzun Web sitesinde (www.dicle.edu.tr) ilan edilecektir.  Bu duyuru, 7201 Sayılı Tebligat Kanunu hükmünce tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca adayların adresine fiziki posta yolu ile veya e-tebligat yapılmayacaktır. İlanen tebliğ olunur.
 KURA İŞLEMİ SONUCUNDA SÖZLÜ SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ASIL ADAYLARDAN İSTENEN BELGELERİN TESLİM TARİHİ VE YERİ
1- Noter kurası sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri kurumun (www.dicle.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Adayların istenilen belgeleri kurum tarafından belirlenen tarih aralığında teslim etmeleri gerekmektedir. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir

SINAV TARİHİ VE YERİ
1.    Noter kurası sonucunda belirlenen adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Üniversitemizce sözlü sınava tabi tutulacaklardır.
2- Sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi kurumun  www.dicle.edu.tr internet sitesinde ilan edilecektir.

Dicle Üniversitesi Kamu Personeli Başvuru Detayları için TIKLAYIN

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)