Üniversite Sözleşmeli 309 Kamu Personel Alımı 

Resmi Gazetede yayınlanan duyuruya göre farklı unvan ve branşlarda Ege Üniversitesi 309 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. İlgilenen adaylar için başvuru şartları detayları haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 04.07.2020, 00:03 04.07.2020, 00:02
Üniversite Sözleşmeli 309 Kamu Personel Alımı 

Alım Yapılacak Pozisyonlar

01 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak duyurusu yapılan Ege Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı ilanı için güncelleme duyurusu yapıldı. Duyuruda diğer sözleşmeli sağlık personeli kadrosu içerisinde psikoloji mezunu 3 kişi alınacağı ifade edilmişti. Bu metin duyurudan tamamen çıkarıldı. İlanın geri kalan kısmında ise bir değişiklik yapılmadı.

İlanın son haline göre alım yapılacak pozisyonlar şöyledir: hemşire, sağlık teknikeri, diğer sağlık personeli, radyo teknikeri, fizyoterapist, biyolog ve eczacı olarak ilan edilmiştir.Başvuru Şartları ve Tarihleri 

Başvuru şartları her bir kadronun kendisine özel olarak belirlenmiştir. Genel şartlar ise tüm kadrolar için aynıdır. Genel şartlara göre adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan genel şartların sağlanması gereklidir. erkek adayların için askerliklerini yapmış ya da tecil ettirmiş olmaları gereklidir.

Lisans mezunu adaylar 2018 yılında girilen KPSS sınavının P3 puan türünden, önlisans mezunlarından ise P93 puan türünden sıralamaya tabi tutulacaklardır. Eczacılık kadrosundan alınacak personellerden ise KPSS puanı istenmeyecektir.

Başvurular ilanın yayınlandığı tarih olan 1 Temmuz’dan itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır. Ege Üniversitesi’nin internet sayfasında yer alan başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvurular yapılacaktır. Zamanında yapılmayan ya da eksik yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda istenilen belgeler neler;

1- Başvuru Formu Resmi Sitemizden doldurulacaktır.

2- Diploma Fotokopisi ve Mezun Belgesi; E-Devletten alınacaktır.

3- Fotoğraf (1 Adet)

4- KPSS Sonuç Belgesi

6- Kimlik Fotokopisi

7- Erkeklerde askerlik durumunu gösteren belge; e-devletten alınabilir.

8- Hizmet Belgesi / Sertifika (Aranan nitelikler kısmında belirtilen mesleki deneyimleri gösterir onaylı belge/sertifika ile birlikte SGK Hizmet Dökümü istenmektedir.

Başvuru adresi; Adaylardan ilanın yayın tarihi itibariyle 15 gün süreyle Kurumumuza ait (http://www.ege.edu.tr web adresinden) başvuru kabul edilecektir. Başvuru formunu hatalı dolduran ya da Eksik belge ibraz edenlerin müracaatları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)