Üniversite KPSS ile 400 Kamu Personeli Alımı! Başvurular Başladı

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre üniversitede istihdam edilmek üzere 400 kamu personeli alımı ilanı yapılmıştır. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ile ilan kılavuzu haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 02.06.2020, 13:35 20.06.2020, 12:25
Üniversite KPSS ile 400 Kamu Personeli Alımı! Başvurular Başladı

Kamu Üniversiteleri kamu personeli alımları dahilinde resmi gazetenin 02 Haziran 2020 tarihi ilanında yer alan 400 kamu personeli alımı ilanı edilmiştir. Alınacak kamu personelleri KPSS – B gurubu puan sıralamasıyla yapılacağı ilan edilmiştir.

Sivas Cumhuriyet Üniversite Hastanesinde istihdam edilmek üzere farklı unvan ve branşlarda 400 kamu personeli alımı yapacağını ilan etmiştir. Buna göre alım yapılacak unvanlar ise Hemşire, Ebe, Biyolog, Diyetisyen, Psikolog, Fizyoterapist, Eczacı, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Laborant ve Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 10 unvanda 400 kamu personeli alımı yapılmış olup başvurular başlamıştır.

Yayınlanan ilan kılavuzunda 10 unvan ve branşta genel ve özel başvuru şartları bulunmaktadır. İlgili adaylar başvuru için üniversitenin resmi web sitesi üzerinden şartları taşıması halinde başvurularını hemen yapabilirler.

Başvuru için Sivas Üniversitesi resmi web sayfası üzerinden yapılmaktadır. Başvuruda bulunacak adaylardan KPSS – B gurubu puanına sahip olanlar başvuruları kabul edilmeye başlandı.

Daha detaylı bilgi için ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
TAHA AKÇAY 12 ay önce
Özürlüler neden alınmıyor?.Kamu kurumları her 50 kişi başına bir özürlü alma mecburiyeti lafta?
E.y 12 ay önce
Kamu isci aliminda ikamet sarti kalksin kendi ikamet adresinde is yoksa acliktan ölelimmie
Emine çimen 12 ay önce
' bende bir özürlü olarak niye işe alinmiyoruz nereye gittimse hep boş. Iş istiyoruz başka birşey istemiyom
Ali 12 ay önce
Kamu işçi alımında yaş şartı kalksın.yada emeklilik yaş sınırı kalksın