Üniversite 3 Unvanda 9 Kamu Personeli Alımları

Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 unvanda 9 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İlgili adaylar sürekli işçi alımı kadrosunda istihdam edilecekler için detaylar haberimiz içeriğinde…

Kamu Personeli Alımı 05.06.2020, 02:03 20.06.2020, 12:22
Üniversite 3 Unvanda 9 Kamu Personeli Alımları

Yapılan açıklamaya göre Gümüşhane Üniversitesi temizlik personeli, sıhhi tesisatçı ve elektrikçi olmak üzere 3 unvanda 9 kamu personeli sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Başvuru genel şartları neler;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

2- Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

3- 18 yaşını tamamlamış olması,

4- Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar yönetmelik hükümlerine uygun olarak alımlar yapılacak.

5- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Yapabilmelerine kamu ve özel kuruluşlarındaki iş yerlerinde çalıştırılması saklı kalmak kaydıyla başvuru esasları belirlenecek,

6- İŞKUR üzerinden başvurular başladığı zaman özel şartlar yayınlanacak,

7- Başvurular 15-19 Haziran 2020 tarihinde İŞKUR üzerinden alınacak,

Gümüşhane Üniversitesi sürekli işçi alımına ilişkin başvuruda bulunacak adayların ilgili ustalık veya kurs belgelerine sahip olması genel şartlar arasında yer alırken özel şartlar 15 Haziran 2020 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinden İŞKUR’dan personel alımı başvuruları esnasında verileceği duyurmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)