Üniversite 295 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başladı

Çukurova üniversitesi sağlık araştırma ve uygulama merkez müdürlüğünde (üniversite hastanesinde) istihdam edilmek üzere farklı unvanlar da 295 kamu personel alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 19.06.2020, 01:01 20.06.2020, 11:50
Üniversite 295 Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Başladı

ÇUKUROVA REKTÖRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Çukurova üniversitesi Rektörlüğünün yaptığı açıklamada; Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde(Üniversite Hastanesinde), 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na ekli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen unvanlarda, 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sıralamaları esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın (Eczacı ünvanlı pozisyon hariç)sözleşmeli personel alınacaktır.’’ dedi.

GENEL ŞARTLAR

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Erkek Adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

3-Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında  işlem  yürütülmeyecektir.

4-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

5-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,

6-Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

7-Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

8-Herhangi birSosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

9-Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

10-2018 yılı KPSS (B) grubu KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)sınav sonuç belgesine sahip olmak.

Çukurova Üniversitesi Personel alım klavuzu için Tıklayın.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)