Üniversite 18-40 Yaş Aralığı Sürekli İşçi Alımı

Resmi Gazetede duyurulan ilan kapsamında Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 18-40 yaş aralığı 25 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 02.07.2020, 02:46 02.07.2020, 11:38
Üniversite 18-40 Yaş Aralığı Sürekli İşçi Alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarının kamu personeli alımı, memur, sözleşmeli memur, sağlık personeli, sürekli işçi alımları resmi gazetede duyurulmaktadır. Yeni duyuru ile Akdeniz Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 18 ile 45 yaş aralığında 25 sürekli işçi alımı başvuruları başlamıştır.

Antalya Akdeniz Üniversitesinde istihdam edilecek personeller 3 farklı unvanda istihdam edilecek olup toplam 25 kontenjan ayrılmıştır. Alımlar resmi gazete duyurusu ile başlamış olup 15 gün içerisinde sona erecektir.

"Akdeniz Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu üzerinden tabloda dağılımı gösterilen şekilde (Sürekli İşçi) alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

i. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

ii. Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

iii. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olması,

iv. Askerlik ile ilişiği bulunmaması,

v. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

a. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahküm olmamak.

b. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahküm olmamak.

c. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

vi. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.

vii. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

viii. Kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular http://personel.akdeniz.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden 06 Temmuz 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Her aday ilan edilen kadrolardan, listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. Kadro ve pozisyonlardaki talepler (Kumluca Temizlik Görevlisi alımı hariç) Antalya ili Merkez ilçeleri “Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu” düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibarıyla Antalya il merkezinde ikamet edenlerin başvuruları dikkate alınacağı ilan edilmiştir.

Daha detaylı bilgi için kılavuzu inceleyin.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)