Ulaştırma Bakanlığı 55 Memur Alımı Yapacak

Yayımlanan ilana göre ÖSYM Başkanlığı kurum atama kılavuzunda KPSS 2019/2 Merkezi atama ile Ulaştırma Bakanlığında istihdam edilmek üzere 55 memur alımı yapılacağı yayımlanmıştır. İlgili adayların takip etmeleri ve Aralık ayında…

Kamu Personeli Alımı 28.11.2019, 00:08
Ulaştırma Bakanlığı 55 Memur Alımı Yapacak

Ulaştırma Bakanlığı ÖSYM Başkanlığına bildirmiş olduğu merkezi atama ile 2018 yılı 2019/2 KPSS puanıyla 55 memur alımı yapılacağı duyurulmuş olup merkezi atama kılavuzunda ayrılan kontenjanlar ve unvanlar haberimiz devamında verilmiştir.

Ulaştırma Bakanlığı atamaları avukat, denizcilik sorvey mühendisi, mimar, mühendis ve veri hazırlama kontrol işletmeni kadrolarında olacak. Yayımlanan kılavuza göre tüm atamalar lisans mezunu adaylar arasından gerçekleştirilecek. Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde alınacak memurlar için kadro dağılımı; Bakanlık bünyesinde 3 avukat, 6 denizcilik sorvey mühendisi, 3 mimar, 30 mühendis ve 13 veri hazırlama kontrol işletmeni olmak üzere 55 devlet memuru istihdam edileceği kılavuzda yer almaktadır.

Başvuru tarihi ve detayları;
Yayımlanan kılavuzda yer alan resmi bilgilere göre adaylar 3 Aralık günü başvuru için ÖSYM'ye online müracaat edebilecekler. ÖSYM aday işlemlerinden şifre ile giriş yaparak başvurularını ve tercihlerini tamamlayacak memur adayları 12 Aralık günü de dahil olmak üzere bu süre içinde işlemlerini yapabileceklerdir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 55 memur kadro dağılımı tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)