TYP İlanıyla 60 Personel Alımı! Başvuru Başladı

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana göre Toplum Yararına Programlar Çerçevesinde TYP alımı yapılacağı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 60 personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 09.02.2020, 10:20
TYP İlanıyla 60 Personel Alımı! Başvuru Başladı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında TYP 2020 personel alımı yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından İŞKUR üzerinden yayınladığı ilana göre 60 personel alımı yapılmaktadır.

2020 TYP alımını yapan ilk personel alımı ilanı veren şehir ise Çankırı İl Göç İdaresi Müdürlüğü olmuş oldu. İlgilenen adaylar için başvuru şartları tarihleri ve detaylar aşağıda resimli olarak verilmiştir.

Başvuruda bulunacak adaylar için genel başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

İŞKUR TYP alımı başvuru şartları; TYP başvurularında ilanı veren şehir veya ilçede ikamet ediyor olması, 18 ila 45 yaş aralığında olması, En az okur yazar olması ve her hangi bir şeklide emekli maaşı almıyor olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar şahsi şifrenizle giriş yaptıktan sonra TYP yazarak arama tuşunu tıklayın ve ara tuşuna bastığınızda TYP ilanları önünüze gelerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)