Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Bünyesine 43 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Bugün yapılan ilan ile TÜVASAŞ (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.) bünyesinde istihdam edilmek üzere 43 adet sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yapıldı.

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Bünyesine 43 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Alımlar Tüvasaş genel müdürlüğü milli tren projesinde istihdam edilecek mühendisler hakkındaki sınav ve atama yönetmeliği çerçevesinde, 399 sayılı khk'ya tabi sözleşmeli statüde mühendis ünvanlı kamu personeli alımı yapılacaktır. Alınacak personeller yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre istihdam edilecektir.

Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular, Tüvasaş internet adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Atanmaya hak kazanan adayların güvenlik tahkikatı olumlu sonuçlanması halinde atamaları yapılabilecektir.

Sınava başvuru şartları şöyledir.

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

 Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji-Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak,

Son başvuru tarihi itibariyle, son 5 yıl içerisinde YDS ve E-YDS sınavından en az C seviyesinde İngilizce bildiğine ilişkin belge sahibi olmak veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başkabir sınavdan denk puana sahip olmak.

Sınav başvuruları ise sınav ilanının Resmi Gazetede yayımlanmasını takip eden gün başlayacak ve 21 Aralık 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir,

Alımların ünvanlara göre dağılımı şöyledir. Makine Mühendisi  10 kişi, Elektrik-Elektronik Mühendisi 17 kişi, Endüstri Mühendisi 5 kişi, Metalurji-Malzeme Mühendisi 2 kişi, Kimya Mühendisi 2 kişi, Bilgisayar Mühendisi  7 kişi olarak toplam 43 adet kamu personeli alımının ayrıntıları için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 19:47
YORUM EKLE