Türkiye Taş Kömüründen İşçi Alımı Duyurusu

Türkiye Taş Kömürü Madenciliği Başkan Erdoğanın ihtiyacı olan kamu kurum ve kuruluşları personel alımı yapsın. İşsizlikle topyekun mücadele kapsamında 1400 işçi alımı yapılacak...

Kamu Personeli Alımı 12.04.2019, 10:35
Türkiye Taş Kömüründen İşçi Alımı Duyurusu

Taş Kömürü Madenciliği sendikası Genel Başkan Yeşil işçi alımları devam etmektedir. Nisan sonuna kadar 1000 bin’in üzerinde TTK işçi alımı gerçekleştirmiş olacak. Ancak kurumun ihtiyacının fazlalaşacağı yönünde 900’üzün üstünde işçi emekliye ayrılacağından kurum işçi alımına gidecek.

Genel Başkan Hakan Yeşil, Genel Maden İşçiler Sendikasında Başkanlar Kurul Toplantısı yaptıklarını acilen iş arayan aş arayanların bizim üzerimize düşen her ne varsa yapalım. Biz Başkan Erdoğanın Milletimiz işsiz aşsız kalmasın söylemi üzerine hareketle 900 işçi alımına gidiyoruz, dedi.

Türkiye Taş Kömürü Madenciliği 2019 yılı içerisinde işçi alımlarına devam etmekte ancak emekli olan işçilerin yerine işsizlikle topyekûn mücadele kapsamında Taş Kömürü Madenciliğin işçi açığı 1400 civarında ancak açıklamalarda hep 900 vurgusu yapılmaktadır. Kabul etmiyoruz, yüzbinlerce vatandaşımız haber sitemizde iş arıyorum diye mesajlar gelmektedir.

Takipçilerimize iş imkanı sunmak en hızlı şekilde ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz. Alımların 1400 olarak gerçekleşeceği yönünde bilgiler yer almakta bir an önce yapılmasını istiyoruz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Hatice YAKUT 1 yıl önce
Neden yaş sınırı var emekli olmayan 35 _40 ararası işe giremeyen gençler ne olucak Allaha revamı bu yaş sınırı gariban yine gariban çok yanlış