Türkiye Petrolleri Uzman Yardımcısı Başvuruları Bitiyor

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından İŞKUR üzerinden kamu personeli alımı başvuruları bitiyor. İşkur üzerinden yapılacak olan engelli kamu personeli alımı nasıl yapılacak?

Kamu Personeli Alımı 28.01.2019, 00:27
Türkiye Petrolleri Uzman Yardımcısı Başvuruları Bitiyor

Yapılan İŞKUR ilanıyla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 (Bir) engelli Uzman Yardımcısı ünvanlı kamu personeli alımı yapılacak. Yapılacak engelli kamu personeli alımına başvurmak için adayların taşımaları gereken nitelikler şöyledir.

4807852 İŞKUR ilan numarasıyla yayınlanan Engelli Uzman Yardımcısı alımına başvuracak adayların kadın, erkek, İktisat, İşletme, İ.İ.B.F., Siyasal Bilgiler, Sosyal Bilimler Fakültelerinin Bankacılık ve Finans bölümünden mezun olmuş olması, Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünde en az 60 puan sahibi olması, yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuna sahip olması, işini yapmasına zihinsel ve ruhsal engeli bulunmaması ve iyi derecede İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olunması gerekmektedir.

EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir.

Başvuran adayların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılarak alım yapılacaktır.

Başvuracak adayların 28 Ocak 2019 tarihi bitimine kadar İşkur İl Müdürlüklerinden hizmet noktalarından veya www.iskur.gov .tr adresinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
engin çaglar dogru 1 yıl önce
engelli ilanı yapılamıyor ilanda sorun var. işkurda anlıyamadı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@