Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu 98 Daimi İşçi Alımı Duyurusu

Türkiye Kömür İşletmeleri kurumu 3 farklı şehirde 11 farklı kadroda personel alımı yapacak. Manisa'da 56, Kütahya'da 37 ve Çanakkale'de 5 olmak üzere toplam 98 kamu personeli alıyor. Alınacak personellerin statüleri daimi işçi olacak. İşte Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu 98 daimi işçi alım duyurusunun detayları.

Kamu Personeli Alımı 23.09.2019, 02:05 23.09.2019, 13:52
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu 98 Daimi İşçi Alımı Duyurusu

Yayımlanan ilanda maden teknikeri, kamyon şoförü, dozer operatörü, genel madenci, manevracı, iş makineleri operatörü, elektronik teknisyeni, vinç operatörü kadrolarında istihdam edilmek üzere toplam 75 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 23.09.2019 tarihinden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüklerinden veya hizmet merkezlerine müracaat ederek başvuru yapılabilecek. 

Manisa ilinde Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğünde (Soma) istihdam edilmek üzer alınacak maden teknikeri için aranan şartlar arasında önlisans mezunu olma şartı yer almaktadır. Toplam 3 personelin istihdam edileceği kadroya başvuru İŞKUR'dan yapılacaktır.

Soma Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü bünyesinde alınacak diğer kadrolardan biri de kamyon şoförüdür. 15 kişinin alınacağı ilanda alım şartlarına bakıldığında mezun olma şartı yer alıyor. Aynı ilanda 5 dozer operatörünün alınacağı da duyurulurken bu kadroya başvurmak isteyen adayların da lise ve dengi okuldan mezun olması gerekmektedir.

Ege Linyitleri İşletmesi'nin alım yapacağı 25 genel maden için de aranan şartlar arasında lise ve dengi okuldan mezun olma yer almaktadır. Manisa Soma'da istihdam edilecek 8 manevracının alınacağı ilanın öğreni düzeyi şartı da lise ve dengi okuldan mezun olmaktır.

Kütahya ilinde Garp İşletmesi Müdürlüğü (Linyit) bünyesinde alınacak daimi personel ilanında 5 kamyon şoförü, 4 iş makinaları operatörü, 2 elektrik teknisyeni ve 3 vinç operatörü, 3 motorlu araçlar teknisyeni, 10 makina tamir ustası, 5 yerüstü ve 5 tane de yer altı elektrikçisi şeklinde kadro dağılımı vardır. Alımı yapılacak kadrolara başvuru şartı lise ve dengi okuldan mezun olmaktır.

Çanakkale Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü'nün de alım yapacağı ilanda, kadro dağılımı ise 3 elektirkçi ve 2 manevracıdır. Bu ilana başvurmak için aranan şart da diğer ilanlar olduğu gibi lise ve dengi okuldan mezun olma şartıdır.

İşte Türkiye Kömür İşletmeleri 98 Daimi İşçi Alımı Duyurusunun kadro dağılımı:

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)