Türkiye İstatistik Kurumu 15 Memur Alımı Yapacak

TÜİK kamu personeli ihtiyacını karşılamak amacı ile ÖSYM KPSS 2019/2 Merkezi atama duyurusu yapmıştır. 2019/2 KPSS merkezi atamalarda kurumlar dağılımda TÜİK Kurumu 15 memur alımı yapılacak. İşte detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 28.11.2019, 12:28
Türkiye İstatistik Kurumu 15 Memur Alımı Yapacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi atama duyurusunda unvan ve kadroları verilen listede TÜİK Türkiye İstatistik Kurumunda istihdam edilmek üzere farklı kadro ve unvanlarda 15 memur alımı yapılacağı duyurulmuştur. Unvanlar ise VHKİ memuru, mühendis, hemşire, psikolog, istatistikçi ve diyetisyen olarak atamalar yapılacaktır.

Yukarıda fotoğraflı şekilde TÜİKte istihdam edilecek kadro ve unvanlar TÜİK yetkililerince ihdas edilen 15 kamu personeli kadrosuna önlisans mezunu 1 hemşire ile lisans mezunu 1 diyetisyen, 5 istatistikçi, 1 mühendis, 1 psikolog ve 6 VHKİ memuru istihdam edileceği ilan edilmiştir.

Başvuru şekli ve tarihi ne zaman: Resmi açıklama göre başvurular Aralık ayında işleme alınacak. TÜİK 15 memur alımına başvurmak isteyen memur adayları ÖSYM aday işlemleri sayfasından belirtilen nitelik kodları ve başvuru şartlarına uygun olacak şekilde 3 Aralık ile 12 Aralık tarihleri arasında başvurular yapılacaktır.

TÜİK memur alımı kadro dağılımı tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)