Türkiye Genelinde Günlük 100 Lira İle İş Olanağı

İŞKUR sitesi üstünden yayınlanmakta olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilanlarında personel alımı yapılacağı iletildi. Gelecek dönemler için İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilerin günlük 100 Türk Lirası ödeme yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 12.01.2021, 15:28 13.01.2021, 09:59
Türkiye Genelinde Günlük 100 Lira İle İş Olanağı

Türkiye Genelinde Günlük 100 Lira İle İş Olanağı

İŞKUR sitesi üstünden yayınlanmakta olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilanlarında personel alımı yapılacağı iletildi. Gelecek dönemler için İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilerin günlük 100 Türk Lirası ödeme yapılacağı açıklandı.

Aşağıda yazılı olan link üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce mutlaka İŞKUR internet sitesine şifreniz ile giriş yapmanız gerekmekte.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

ÖNCE KURS SONRA İŞ SAHİBİ OLUNACAK

Başvuruları kabul edilen bütün adaylar önce kurs eğitimlerini tamamlamak zorundadır. Tahmini olarak 3 ay sürecek olan kursun hemen sonrasında işi öğrenmiş olan bütün bay ve bayan kişiler hem iş hem de meslek sahibi olmuş olacaklar.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Günlük 100 Lira İle İş ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Nisa 4 ay önce
Giris yaptigimda alim cikmiuor uzman yardimciligi alimi cikiyor sadece tarih de var daha ama neden 2020 memur alimi gorunmuyor