Türkiye genelinde 50 bin kamu personeli alımı

Kamuda görev almak isteyen pek çok kişi personel alımlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Kamu personel alım ilanları hakkında detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Kamu Personeli Alımı 02.01.2022, 15:26 06.01.2022, 08:36
Türkiye genelinde 50 bin kamu personeli alımı

Kamu personel alımı ne zaman yapılacak? Kamuda çalışmak isteyenler internet üzerinden güncel iş ilanlarını takip ediyor. Kamu personel alım ilanları İŞKUR üzerinde belirli aralıklarda yayınlanıyor. Peki, kamu personel alımları ne zaman yapılacak? Aşağıda mavi başlıklara tıklarsanız detaylara ulaşabilirsiniz.


Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı


Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 personel alımı yapacak. Başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmaması gerekiyor.

Dört yıllık lisans eğitimi veren kurumlardan mezun adaylar belirlenen kadrolara atanacak.

Bakanlık başvurusu yapmak için adayların KPSS sınavından en az 70 puan alması gerekiyor.

Başvurular işlemleri 17-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek.


Polis Akademisi Personel Alımı


Polis Akademisi Başkanlığı’na 8.000 personel alımı yapılacak. Alım için ön başvurular 7 Ocak’ta sona erecek. Başvurularınızı kurumun resmi internet adresinden yapabilirsiniz.


Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı


Jandarma Genel Komutanlığı 550 sözleşmeli subay alacak. Başvurular 9 Ocak’a kadar internet üzerinden yapılacak. Tercih kılavuzunun yakın zamanda yayınlanması planlanıyor.


Gençlik Ve Spor Bakanlığı Personel Alımı


Gençlik ve Spor Bakanlığı; 1.575 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular, 24-28 Ocak’ta e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurularınızı ‘Kariyer Kapısı’ üzerinden yapabilirsiniz.


Adalet Bakanlığı Personel Alımı


Adalet Bakanlığı, 550 icra müdürü ve yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Adayların belirlenen fakültelerden mezun olması isteniyor.


Hazine Ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı


Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı taşra ve merkez teşkilatı için personel alımı gerçekleştirecek. İnternet üzerinde memur alım ilanlarını takip ederek başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerini e devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Posta yolu ile yapılacak başvuru işlemleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Antepli 3 hafta önce
50 bin akp li daha iş sahibi olacak desene.
Abuzuttin gıllıbacak 3 hafta önce
Aynen acı abi
Kamu Personeli Alımı