Türkiye Genelinde 1000 Memur Alınacak

Kamu kurumuna Memur alımı için ilan yayınlanmıştır. Yayınlanan ilanda Türkiye genelinde Gelir İdaresi Başkanlığı birimlerinde görevlendirilmek üzere 1000 adet Gelir Uzmanı yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 24.10.2020, 13:40 27.10.2020, 10:33
Türkiye Genelinde 1000 Memur Alınacak

Türkiye Genelinde 1000 Memur Alınacak

Kamu kurumuna Memur alımı için ilan yayınlanmıştır. Yayınlanan ilanda Türkiye genelinde Gelir İdaresi Başkanlığı birimlerinde görevlendirilmek üzere 1000 adet Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Gelir İdaresi Başkanlığı Memur alımı ilanı başvuru tarihi 9.11.2020 tarihinde başlayacak ve 20.11.2020 tarihinde sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer almış bulunan sınav başvuru formlarını elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapacaklardır.

ÖSYM üzerinden 2019 ve 2020 yılları içerisinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şartı bulunmaktadır.

Resmi ilanın başvuru kılavuzu aşağıdadır.

https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx?d7ae19fa-d7a9-41ea-93c1-49d7a4882896

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Gelir İdaresi Başkanlığı Memur Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)