Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı

Merkez bankası personel alımı için iş ilanı yayınladı. Merkez bankası birimlerinde görevlendirilmek üzere 40 adet teknisyen alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 25.09.2020, 11:16 26.09.2020, 00:18
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı

Merkez bankası personel alımı için iş ilanı yayınladı. Merkez bankası birimlerinde görevlendirilmek üzere 40 adet teknisyen alımı yapılacak.

Alınacak olan Kişi Sayısı: Teknisyen kadrosuna 40 kişi alınacaktır.

Çalışma Şekli nedir: Tam Zamanlı ve Sözleşmeli olarak

Çalışma Yeri neresidir: Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü - Ankara

İşe Alım Süreci.

1.Başvuru tarihleri 27 Kasım 2020’de başlayacak ve 14 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır.

2.01.01.1989 tarihinde veya daha sonra doğmuş olmak gerekiyor.

3.Başvuracak olan bütün bay ve bayan adayların askerliklerini yapmış olması gerekiyor veya askerlik görevinden muaf olması gerekmekte.

4.Başvuracak olan bütün adayların Teknisyenlik görevlerini devamlı olacak bir şekilde yapabilecek olan beden ve ruh sağlıklarına sahip olması gerekmekte. Başarılı olacak olan bütün bay ve bayan adayların teknisyen kadrosunda görevlerini icra etmelerine engel olabilecek bir engellerinin bulunmadığını belirten Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.

5.Son başvurular itibarıyla son 2 yıl içerisinde yapılmakta olan Merkez Bankası işe alım sınavlarından komisyon mülakatları aşamalarında elenmemiş olmak gerekmekte.

6.Başvuracak olan tüm adayların Merkez Bankasında işe alınacak olan adaylarda aranmakta olan genel şartları sağlamak gerekiyor.

7.2018 yıllarında yapılmakta olan KPSS Sınavlarından Ön Lisans ve 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS Ön Lisans minimum 50 KPSS P93 puanı almış olması gerekiyor.

8.Başvuracak olan bay bayan tüm adayların Ortaöğretim kurumlarının

Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümü

Kimya Teknolojisi bölümü

Makine Teknolojisi bölümü

Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden birinden mezun olmak gerekmekte.

İki yıllık eğitim vermekte olan Türkiye veya yurt dışında bulunmakta olan denkliği Yükseköğretim Kurullarınca tanınmakta olan yükseköğretim kurumlarından aşağıda tabloda yer almış olan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Kişilik ve Yetkinlik sınavları 17 Aralık 2020 tarihinde ve 19 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Uygulama Sınavları öncesinde, bütün bay ve bayan adaylara e-posta ile gönderilecek kişilik ve yetkinlik testleri uygulanacaktır.

Uygulama Sınavı 21 Aralık 2020 tarihi ve 29 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru koşullarını taşıyan tüm adayların yukarıdaki tabloda yer almış gruplardan mezun oldukları bölüme göre bir grup seçerek başvuru yapacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)