Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Personel Alımı Başladı

TCDD yayımlanan ilana göre bünyesine işçi alımı yapacağını duyurmuştu. En az ilköğretim mezunları başvuruda bulunabilir. Başvurular başlamış olup 15 Nisan 2019 Pazartesi günü sona erecektir. Aranan şartlar neler, Kimler başvura…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Personel Alımı Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 356 kamu personeli işçi alımı için şartlar neler personel alımları hangi branşlarda gerçekleşecek. Kurum bünyesinde çalıştırılacak olan personelin kadro dağılımı şöyle: 40 liman ve vinç operatörü, 42 demir yolu bakımcısı, 188 demir yolu bakım işçisi,  86 tren işçisi olarak personel alımı gerçekleştirilecek.

Genel şartlar: 36 yaşından gün almamış, erkek adaylar içerisinden alım yapılacak olup en az ilköğretim, lise mezunu veya üniversite mezunu adaylar arasından seçilecek olup (az tehlikeli, çok tehlikeli işlerde çalışabilir) sağlık raporu ve sözlü sınavda başarılı adaylar arasından işçi alımı gerçekleştirilecektir.

Genel şartları taşıyan adaylar evraklarını tamamlamaları durumunda direk olarak şahsen başvuruda bulunabilirler. TCDD kapsamında 2019 yılında yapılan işçi alım ilanlarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

TCDD personel alım kılavuzu için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk inan
Faruk inan - 5 ay Önce

İlköğretim mezununu alıyorlar mı?

Selahattin atakan güler
Selahattin atakan güler - 5 ay Önce

04.11.1991 zonguldak doğumluyum lise terkim yani ilköğretim mezunuyum halen özel sektörde müdür olarak çalışmaktayım d.d.y de işçi olarak banada bir fırsat verilirse seve seve devletime hizmet etmek isterim saygılarımla