Türkiye Belediyeler Birliği Uzman Alımı Yapıyor

Türkiye Belediyeler Birliği İŞKUR aracılığıyla yayınladığı ilan ile uzman personel alımı yapacağını duyurdu.

Türkiye Belediyeler Birliği Uzman Alımı Yapıyor

Başvuru Şartları

Türkiye Belediyeler Birliği uzman alımları kapsamında iki farklı ilan yayınlandı. bu ilanlardan biri için 5 diğeri için ise 3 personel alımı gerçekleştirilecek. 5 kişilik alım için başvurucuların İİBF ya da hukuk fakültesi mezunu olmaları gerekirken 3 kişilik alım mimarlık ve mühendislik fakültesi mezunlarından olacaktır.

Başvuru yapacak adayların en az B seviyesinde yabancı dil bilgisine sahip olmaları gereklidir. Ayrıca 2017-2018 KPSS sonucunda en az 60 ve üzeri puan almış olmak da şartlar arasında yer alıyor.

Başvuru yapan adaylar arasından ilan edilen kadronun 5 katı kadar aday çağrılacak ve sınava tabi tutulacaktır. Ardından bu kimseler arasından alınacak personeller seçilerek görevlerine başlamaları sağlanacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleşecektir. Bu kapsamda online ya da İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla başvuru yapılabilecektir. Bunun için İŞKUR sistemine üye olunması gerekmektedir. üyelik işlemleri de başvurular gibi internet üzerinden ya da İŞKUR şubelerinden yapılabilir.

Bu ilan için son başvuru tarihi 27 Eylül olarak ilan edilmiştir. Bu tarihten sonra başvurular alınmayacaktır. Ayrıca posta ya da faks gibi yollarla yapılan başvurular da değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu ilan için tüm Türkiye genelinden başvuru yapılabilecektir. Başvuru sonuçları da kişilere bildirilecek ve sınava çağrılacaklardır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE