Türkiye 81 Şehirde Binlerce Bekçi Alımı İlanları Başvuru Ekranı Ve Şartları

Çok sayıda işsiz genç vatandaşlar 2021 yılı için bekçi alımlarını beklemekte. 2021 Bekçi alımı ne zaman? Bekçi alımı şartları nedir? gibi soruların cevabını merak eden gençler arayış içinde.

Kamu Personeli Alımı 11.07.2021, 00:01 13.07.2021, 00:23
Türkiye 81 Şehirde Binlerce Bekçi Alımı İlanları Başvuru Ekranı Ve Şartları

Türkiye 81 Şehirde Binlerce Bekçi Alımı İlanları Başvuru Ekranı Ve Şartları

EGM, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye geneli içerisinde 81 şehirde ve ilçelerde bekçi alımı gerçekleştirileceğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu söylemişti.

BEKÇİ ALIMI AÇIKLAMASI


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bekçi alımı ilanları için yapmış olduğu önemli açıklamalarda 11 Bin civarında bekçi alımı yapılmasının planladığını bildirmişti.

Bakan Soylu açıklamalarının devamında şu andaki toplam kadro sayı oranımız 30 bin dolayında bulunuyor. Bizler bu mahiyette bu kadroların 28 bin kadarını kullanmış bulunuyoruz ve 2000 boş kadro elimizde mevcut.


Eğer ki sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli olan kadroları açarsa, belki 10 bin daha yeni kadro açılırsa o zaman biz 10 - 11 bin civarında yeni bekçi alımı yapabiliriz dedi.

Bekçi alımı ilanları yayınlandığı anda sitemizde haber olarak ilan edeceğiz.


BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


Bekçi alımı için başvuracak kişilerin TC Vatandaşı olması gerekli. Adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması şartı bulunuyor.

Her adayın en az 1.67 cm boyundan uzun olması ve Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olma gerekmekte.

Her başvuracak olan adayın askerliğini yapmış olması gerekiyor. Bütün adayların ahlak dışı suçlara karışmamış olması ve terör örgütleri ile ilişkilerinin olmaması zorunludur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Esra Eray 3 ay önce
Bekçi
Kamu Personeli Alımı