Türk Hava Yolları Haziranda Kabin Memuru Alacak

Türk Hava Yolları İstanbul’da açılan 3’üncü Hava-limanıyla Havayolu şirketlerinin personel açığının bir hayli arttığını açıkladılar. Bu açıkları kapatmak adına 2019 yılı içerisinde 1200’e yakın yer hizmetleri ve kabin memuru olmak üzere personel alınmıştı. Kabin memuru ve yer hizmetleri ile çeşitli kadrolarda personel ilanları Haziran ayında…

Kamu Personeli Alımı 15.05.2019, 15:54 15.05.2019, 20:37
Türk Hava Yolları Haziranda Kabin Memuru Alacak

İstanbul yeni hava limanının açılışıyla beraber THY filosunu 3’ncü havalimanına göre büyütmeyi düşündüğünden ve yeni gövdeli uçaklar alarak, yolcu kapasitesini yurt içi ve yurt dışında çoğaltarak hedeflerinde dünya devleri arasında olmak olarak kayıtlara geçmişti.

Türk Hava Yollarının filosunun genişlemesi ile birlikte personel ihtiyacı doğurmakta. Bu ihtiyacı karşılamak adına 2019 yılının ilk aylarında 1200’e yakın kabin memuru ve yer hizmetleri görevlilerinin istihdam edilmesi ile birlikte bir nebze karşılanmış oldu.

THY yeni İstanbul havalimanının büyüklüğü yabancı ülkelerin iştahını kabartmakta, bu nedenle Türk Hava Yolları 2019 ile 2023 yıllarını kapsayacak şekilde iç hatlar ve dış hatlarda kullanılmak üzere filosuna güç katmak için 25 adet Boeing şirketinden büyük gövdeli uçak alımı gerçekleştirecektir.

Yukarıda sayılan nedenler ile Türk Hava Yolları ve Yabancı Havayolu Şirketleri kabin memuru, pilot ve yer hizmetleri gibi bir çok branşta personel alımına gitmesi bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Beyza Doğan 2 yıl önce
link yok ve nasıl başvuru yapabilir nerden bilgi alabiliriz