Türk Hava Yolları 2.600 Memur Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü olarak görev yapan Bilal Ekşi, 2019 yılı içerisinde 2.600 personel alımı yapacaklarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 26.11.2018, 21:12 26.11.2018, 21:13
Türk Hava Yolları 2.600 Memur Alımı Yapacak

Filo Genişleyecek
İstanbul Havalimanı’nın faaliyete başlaması ile birlikte havayolu firmaları filolarını genişletmeye başladı. Böylelikle firmaların bünyesinde çalışan personellerin sayısı da artmaya başladı. Firmaların tüm kapasiteleri ile çalışmaya başlamaları ile birlikte İstanbul Havalimanı içerisinde 250 bin personelin çalışması bekleniyor. 

Filosunu ve personel sayısını artıracak olan firmalardan birisi de Türk Hava Yolları olacak. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2019 yılı içerisinde toplam bin pilot alımı ve 1.600 kabin memur alımı yapacaklarını açıkladı. Böylelikle 2019 yılı içerisinde toplamda 2.600 personel alımı gerçekleştirilmiş olacak. 

THY Gençlere Davet
Bilal Ekşi personel alımları için gençlere seslendi. Havacılıkta çıtayı gençlerle yükselteceklerini belirten Ekşi, gençlerin THY’nin web sitelerini takip etmeleri tavsiyesinde bulundu. Alımlar için internet sitesi üzerinden ilanın yayınlanmasının ardından şartları sağlayan adaylar form doldurarak başvuru yapabilecekler. Ardından THY, adayları başvurular için çağıracak. Yapılacak olan mülakatlar ve yetenek sınavlarının ardından başarılı olan adaylar ise THY bünyesinde istihdam edilecektir. 

Ekşi, önümüzdeki yıl 40 yeni uçağın filoya dahil edileceğini de aktardı. İstanbul Havalimanı’nın tam kapasite ile kullanılmaya başlanması ile birlikte bu uçaklar da faaliyete girecek. Ayrıca Ankara’dan yurtdışına doğrudan uçuşların sayısında da artışlar olacağı ifade edildi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (12)
pervin kaçmaz 1 yıl önce
Nasil başvuru yapabiliriz
Tanju done 1 yıl önce
Rize ardeşende yasiyoruz
Mehmet Haciosmanoğlu 1 yıl önce
100/42 engellim işe ihtiyacım var saygılarımla mehmethacıosmanoglu@gmail.com
Mehmet Haciosmanoğlu 1 yıl önce
100/42 engellim var işe ihtiyacım var saygılarımla mail adresim mehmethaciosmanoglu6@gmail.com
pınar dizman 1 yıl önce
Nasıl başvuru yapabilirim ne pozisyon için alım var
Leyla payas 1 yıl önce
Bende iş başvurusu yapmak istiyorum türkhava yolları kayseri
Cumali sertkaya 1 yıl önce
Elazığ kovancılar da oturuyorum uzuman erbaş a başvuryorum 05347088914
Mehmet güntaç 1 yıl önce
Lütfe yardımcı olun iş arıyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@