TÜİK Tarafından 50 Personel Alınacak

TÜİK tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Türkiye İstatistik Kurumu yayınlamış olduğu memur alımı ilanında bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 memur istihdam edileceği açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 28.08.2020, 13:57
TÜİK Tarafından 50 Personel Alınacak

TÜİK Tarafından 50 Personel Alınacak

TÜİK tarafından personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Türkiye İstatistik Kurumu yayınlamış olduğu memur alımı ilanında büünyesinde görevlendirilmek üzere 50 memur istihdam edileceği açıklandı.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvuru için aşağıda sayılan belgelerle 25 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 04 Eylül 2020 günü Saat 18:00’a kadar Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Caddesi Numara 114 06420 Çankaya - ANKARA adresine elden veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu TUİK Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez Teşkilatına, aşağıda okul bölümü, puan türü şartı ve sayısı belirtilmiş olan toplam 50 elli adet Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecektir.

BÖLÜM PUAN TÜRÜ

1. İSTATİSTİK KPSS P12 9 kişi alınacaktır.

2. İKTİSAT KPSS P14 17 kişi alınacaktır.

3. İŞLETME KPSS P24 5 kişi alınacaktır.

4. MALİYE KPSS P19 1 kişi alınacaktır.

SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ KPSS P29 1 kişi alınacaktır.

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ KPSS P39 1 kişi alınacaktır.

MATEMATİK KPSS P1 13 kişi alınacaktır.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ VEYA YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ KPSS P1 2 kişi alınacaktır.

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ KPSS P1 1 kişi alınacaktır.

Başvuruda istenen Belgeler Nelerdir.

a.). Personel Daire Başkanlığından veya Kurumun internet sayfasından elde edilerek doldurulacak İş Talep Formu gerekmektedir.

b.). Öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği gerekmektedir.

c.). KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı ile YDS sonuç belgesinin veya buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunup geçerlilik süresi dolmamış belgenin bilgisayar çıktısı gerekmektedir.

d.). T.C. Kimlik Numarası beyanı ve T.C. Kimlik Kartı yada Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi gerekmektedir.

e.). 3 adet vesikalık renkli fotoğraf gerekmektedir.

SINAV YERİ VE TARİHİ NEDİR

Sözlü sınavlara girmeye hak kazanan tüm bay ve bayan adayların listesi 11 Eylül 2020 tarihlerinde http://www.tuik.gov.tr adresinde ilan edilerek duyurulacaktır.

Sözlü sınavlar 28 Eylüll 2020 ve 09 Ekim 2020 tarihlerinde, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya - ANKARA adresinde yapılarak icra edilecektir.

Tüm bay ve bayan adaylar ilan edilmiş olan yer ve zamanda T.C. Kimlik Kartı, nüfus cüzdanı veya sürücü ehliyet belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesiyle hazır bulunmaları gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)