TÜBİTAK KPSS’siz 73 Kamu Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından 73 kamu personeli alımı yapacağını yayımladı. Alımlar başlamış olup 22 Temmuz ve 6 Ağustos tarihleri aralığında bitecek. Alım şartları neler, detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 20.07.2019, 00:59 20.07.2019, 18:14
TÜBİTAK KPSS’siz 73 Kamu Personel Alımı Yapıyor

Yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre TÜBİTAK uhdesinde bulunun Ankara İli ve Gebze – Kocaeli’nde istihdam edilmek üzere 73 personel alacağını duyurdu.

TÜBİTAK kamu personeli alımları iki ayrı tarihte olacağından ilk alım olan 57 personel alımı 22 Temmuz 2019 tarihinde sona ererken kalan 16 personel alımı ise 6 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. İlgili adayların başvuru yapmaları için TÜBİTAK resmi web sitesi üzerinden başvurularını yapablirler.

TÜBİTAK kamu personeli alım genel şartı; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, 18 yaşında olması, sağlık engelinin bulunmaması, anayasa suçu işlememiş olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması ve kamu haklarından mahrum bulunmayan adayların başvuruları kabul edilmektedir.

AR-GE personel alımı için meslek yüksekokullarının bilgisayar teknolojileri ve yönetim, web teknolojileri programlama, bilgisayar programcılığı bölümlerinden mezun olanlar, en az 2 yıl deneyim sahibi olma şartları aranmaktadır.

Destek teknisyeni personel alımı şartları için meslek yüksekokullarının bilgisayar teknolojileri ve yönetim, web teknolojileri programlama, bilgisayar programcılığı bölümlerinden mezun olanlar, en az 2 yıl deneyim sahibi olma şartları aranıyor.

Lisans mezunları için personel alım şartı; 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun adayların başvuruları kabul edilecektir.

TÜBİTAK kamu personeli alımları ilan metni için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 yıl önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn