TÜBİTAK KPSS Şartsız 28 Araştırmacı İle Teknisyen Alımı

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü bünyesinde istihdam edilmek üzere araştırmacı ve teknisyen alımı yapacağını duyurdu. 28 kamu personeli alımı araştırmacı ve teknisyen alımı 9 Ekim 2019 tarihinde başvurular sona eriyor. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 07.10.2019, 02:40 07.10.2019, 13:38
TÜBİTAK KPSS Şartsız 28 Araştırmacı İle Teknisyen Alımı

TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü tarafından yapılacak 28 araştırmacı ve teknisyen alımı hangi birimde istihdam edilecek. Uzay birimine alınan memur alımı başvuru usulü ve genel şartları neler. Aşağıda detaylarıyla bulabileceksiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

İlgili adaylarda aranan şartları neler; Lisans bölümleri için Elektrik elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmak gerekiyor. Personelin görev alacağı şehir Ankara olarak belirtilmiştir. Görüntü işletme alanında en az 2 yıl deneyim aranmaktadır.
Yazılım geliştirme alanında en az 2 yıl deneyim; Bu şekilde alınacak olan personel 1 kişidir. Mezun olunması istenen bölümler ise bilgisayar mühendisliği, elektrik, bilgisayar ve yazılım gibi bölümlerden mezunlar. Alanda deneyim olmadan alınacak personeller de var. Ancak bunun dışında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahipleri için; Fizik ya da Fizik mühendisliği mezunlarında alım yapılacağı ilan edilmiştir.

Diğer bir alım ise MATLAB ile kestrim kontrol algoritması alanında en az 1 yıl tecrübenin olduğu adaylardan d iki kişi alınacak. TÜBİTAK araştırmacı teknisyen başvuru şartları arasında mezun olunan bölümlerinde; mühendislik / makine / yazılım / elektrik / uzay gibi alanların dışında farklı alanlar olması da söz konusu olabiliyor. Yapılan resmi açıklamada detaylı şekilde hangi bölümlerden mezun olunması gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER

Başvuruların gerçekleşmesi için sağlanması gereken genel koşullar var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, başvuru için gerekli tarih içinde gerekli belgeler ile başvurunun tamamlanmasını sağlamak gibi genel şartları sağlamak da gerekmektedir.

Bunları değerlendirmeniz halinde, direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Başvurulacak olan başvuru referans kodu üzerinden, direkt olarak hangi alanda ne kadar deneyim olması gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Alınacak olan TÜBİTAK araştırmacı alımı ve teknisyen alımı için görevlendirmenin tamamı Ankara için olacağı resmi gazete ile duyurulmuştur.

TÜBİTAK mezuniyet tablosu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)