TÜBİTAK Kadrolu Uzman, Uzman Yardımcısı Alıyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı tarafından kadrolu personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 05.09.2019, 07:25 05.09.2019, 07:28
TÜBİTAK Kadrolu Uzman, Uzman Yardımcısı Alıyor

Türkiye kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan ve hizmetlerin devamlılığı için önemli bir etken halinde kayıtlara geçen işgücü ve personel çalışma çizelgeleri dahilinde, çalışan her personel için bir işgücü birimi düşmektedir.

Söz konusu durumlarda istihdam kapasitesi güçlü ve personel ihtiyacı fazla olan kurumların ise yayımladıkları personel alımı ile işçi alımı ilanlarının sayısında da artış yaşanmaktadır.

Uzun bir süredir personel alımlarına dair ciddi sayıda ilan yayımlayan TÜBİTAK kurumu için de bugün itibari ile bir yeni personel alımı ilanı yapılacağına dair bir kamuoyu bilgilendirilmesi yapılmıştır.

Bahsi geçen alımlar Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) bünyesinde gerçekleştirilecek olup; alımların ise kadrolu statüde yapılacağı ilan edilmiştir.

TÜBİTAK dahilinde gerçekleştirilecek olan personel alımı için verilen unvan ve kontenjan bilgilerinde yer alan ifadelere göre; alımların 1 kişilik kontenjan ile sınırlı olmak şartı ile Uzman/Uzman Yardımcısı unvanı ile yapılacağı ilan edilmiştir.

TÜBİTAK Uzman/Uzman Yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan adayların Lisans Bölümleri; Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi veya Fizik bölümlerinden birini bitirmiş olmak şartını sağlamaları gerekmektedir. 

Ayrıca TÜBİTAK ilanına başvuru yapacak olana adayların; Fizik bölümünden mezun olanlar için; Genel Astronomi, Astrofizik veya Küresel Astronomi derslerinden en az birini almış olmak şartına uygun olmaları gerekmektedir.

TÜBİTAK Kadrolu Uzman, Uzman Yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan adayların en geç 26.9.2019 tarihine kadar başvurularını TÜBİTAK resmi sayfasından veya İŞKUR resmi sayfasından tamamlamaları gerekmektedir..

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)