TÜBİTAK Duyurdu! Memur Alımı Devam Ediyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere memur alımları devam ediyor. TÜBİTAK bünyesinde memur olmak isteyenler için Resmi Gazetede ilan yayınlandı. İşte tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 01.05.2020, 01:30 01.05.2020, 01:30
TÜBİTAK Duyurdu! Memur Alımı Devam Ediyor

Resmi Gazete ilanı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı kamu personeli memur alımı yapacağını duyurdu. TÜBİTAK’ta memur alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar 18 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurular kabul edileceği ilan edilmiştir.

Memur alımı genel başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, askerlikten tecilli veya muaf olması, Görevini yapmaya engel her hangi bir sağlık probleminin bulunmaması, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48’inci maddesindeki ilk atama şartlarına haiz olması gerekmektedir.

TÜBİTAK Memur Alımı İstenen Belgeler;

1- Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi ÖSYM onaylı

2- Lisans Diploma/Çıkış belgesi ve Yurtdışındakiler için Denklik Belgesi

3- Lisans varsa üstü ve Transkript Belgesi

4- Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi

5- YÖK Mezun Belgesi “e-devlet üzerinden”

6- Mesleki Tecrübesi “Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü”

7- Özgeçmiş (TC Kimlik ve Telefon Numaraları ile Askerlik Hizmet Durum Belgesi)

Başvuru Şekli ve Zamanı;

TÜBİTAK Memur alımı için iş başvurusunda bulunacak adaylar (www.bilgem.tubitak.gov.tr) adresine iş başvuru sistemine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yaptıran adaylar yukarıdaki istenilen belgeler ve ilanda belirtilen belgeleri elektronik ortamda sisteme ekleyerek başvurularını tamamlayabilirler.

Adaylar için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2020 olarak ilan edilmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)