TÜBİTAK 3 Koruma Memuru Alımı Yapıyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, yanı kısa adıyla TÜBİTAK Kocaeli'nde yer alan Marmara Araştırma Merkezinde Kocaeli genelinde silahlı güvenlik personeli alımı duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre alım yapılacak personelin statüsü daimi personel olacak. Alım duyurusu yayımlandıktan sonra vatandaşlar şartları merak etmeye başladı. İşte TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi silahlı güvenlik görevlisi alım detayları ve başvuru şartları.

Kamu Personeli Alımı 27.09.2019, 11:25
TÜBİTAK 3 Koruma Memuru Alımı Yapıyor

İŞKUR üzerinden Türkiye'de iş arayan vatadandaşlara mesleğine uygun gelecek şekilde bir çok iş ilanı yayımlanmaktadır. 100den fazla meslek arşivi olan ve kayıt olanların mesleğini seçip ona göre ilan aradığı internet adresinde yayımlanan ilanlar güncel haliyle sitemizde de yayımlanmaktadır. 

Bu ilanlardan bir tanesi de Marmara Araştırma Merkezine alınacak güvenlik görevlisi ilanıdır. Alımı yapılacak güvenlik görevlisi silahlı olacakken personelin görev yapacağı yer ise TÜBİTAK'ın Gebze'deki binası olacaktır. İşte alımla ilgili geniş detaylar.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'ne alınacak güvenlik görevlisinde bulunması gereken şartlar yayımlandı. Alım ilanına göre güvenlik personeli kadrosuna başvurmak isteyen adaylar ön lisans yani Yüksek Öğrenim Kurumlarının en az 2 yıllık programlarından mezun olma şartı aranmaktadır. Hizmet grubu olarak koruma memuru statüsünde istihdam edilecek vatadandaşların, Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kartı sahibi olması gerekmektedir.

Yayımlanan ilanda deneyim şartı da aranmaktadır. Bu şart 2 yıl güvenlik gürevlisi olarak çalışma şartıdır. Aday, en az 2 yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştığını SGK'dan aldığı belge ile kanıtlama yükümlülüğüne sahiptir. Alımı yapılacak personelin son başvuru tarihi itibariyle 28 yaşını bitirmemiş olma şartı da alım duyurusuna eklenmiştir.

Güvenlik görevlisi olmak için bu şartları sağlamak da yeterli değildir. Bir de ikamet şartı bulunmaktadır. İşe alınacak personelin Kocaeli'nin Gebze veya Darıca ilçelerinden birinde ikamet etmesi gerekmektedir.

İŞKUR'da yayımlanan ilanın takip numarası 00005181070 iken alım ilanına başvurular İŞKUR il-ilçe müdürlüklerinde ya da İŞKUR'un resmi internet adresinden yapılacaktır. Kuralar ise 11.10.2019 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde çekilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)