TTK 1.500 Kamu Personel Alımı Yapacak

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararlarına göre Türkiye Taşkömürü Kurumu 1.500 kamu personel alımı yapacak.

TTK 1.500 Kamu Personel Alımı Yapacak

Nitelikli Personel İhtiyacı Var
Bir kamu iktisadi teşekkülü olan Türkiye Taşkömürü Kurumu kamu personel alımı için Cumhurbaşkanı Kararı ile yetki verildi. Bu kapsamda 1.500 personel alımı için yönetim kurulu yetkili kılındı.

Son yıllarda nitelikli personel sayısının giderek azalması sebebiyle 1.500 personel alınacak. Personeller ayak üretim işçisi pozisyonunda istihdam edilecektir. TTK'ya Resmi Gazete ile yetki verilmesinin ardından gözler kuruma çevrildi. Yeni personel alımları için 2019 yılı içerisinde ilana çıkılması bekleniyor. İlanın yayınlanması ile birlikte işçi adayları başvuru yapabilecektir. Ardından kurum tarafından sınavlar yapılacak ve uygun olan adaylar seçilecektir.

İlanın yayınlanmasının ardından sitemizden detayları öğrenebilirsiniz. 1.500 personel alımının tek seferde mi yoksa birkaç defada mı yapılacağı bilinmiyor. Dolayısıyla adayların takipte kalmalarında fayda vardır. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun yanı sıra diğer KİT'ler de işçi alımları yapacaklardır. Diğer KİT'ler ile ilgili gelişmelerden ve personel alımlarından sitemiz sayesinde haberdar olabilirsiniz. KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmeleri için de çalışmalar devam ediyor. Ancak bunun sınırlı sayıda olabileceğini ifade edebiliriz. Kamuda çalışan taşeron işçiler kadroya geçirilirken KİT personelleri kadro dışında kalmışlardı. Toplu bir şekilde kadroya geçirmek yerine peyder pey daimi kadroya geçirme yöntemi tercih edilmektedir. Bunun için de herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan cagri
Furkan cagri - 9 ay Önce

Kamu alimlarinin %70 i torpil. Dayin amcan abin dostun yoksa hicbir sonuc bekleme.

Yaşar Akıncı
Yaşar Akıncı - 9 ay Önce

Nerede bizde o şans

Burkican kamu
Burkican kamu - 9 ay Önce

Arkadaslar yinede umut kaybetmeyin başvurun rastgele başvurduğum işe girdim ve kamu personeliyim umut bizim ekmeğimiz...

Ersin
Ersin - 9 ay Önce

Bu ay sonu mu yoksa ocak basimi alımlar başlayacak bilgilendirirmisiniz