TSK Öğrenim ve KPSS Şartsız Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı personel temin duyurusu ile sözleşmeli er alımı devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinde olan Hava Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere öğrenim ve KPSS şartı aranmaksızın sözleşmeli er alımı devam ediyor. Subay astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımları devam etmekte…

Kamu Personeli Alımı 30.09.2019, 02:45 30.09.2019, 09:49
TSK Öğrenim ve KPSS Şartsız Sözleşmeli Er Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığında personel temin dairesi başkanlığı tarafından duyurulan öğrenim şartı ve kpss şartı aranmaksızın sözleşmeli er alımı devam ediyor. Subay, astsubay ve sözleşmeli er alımları kamu sitemizin içerisinde yer almakta olup ilgili adaylar haiz olduğu alımlara başvurularını yapabilirler.

Başvuru şartlarında sözleşmeli er alımı genel ve özel şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir. Sözleşmeli er başvuru şartları neler ve nasıl yapılıyor. Sözleşmeli er hali hazırda askeri personel olarak vatani görev yükümlülüğünü yaparken 6191 sayılı sözleşmeli erbaş ve er kanununa göre istihdam edilerek ücret karşılığı Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinde Kuvvet Komutanlıklarında askeri personel olarak görev yapanlardır.

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU ŞARTLARI

MSB sözleşmeli er alımı başvuru şartlarında En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olma şartının olması birçok vatandaşı sevindirmiştir. 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olması gereken er adaylarının askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olması gerekiyor.

TSK'da daha önce çalışmış ve istifa etmiş subay, astsubay, uzman çavuşun istihdam edilmeyeceği sözleşmeli er temininde, taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmayanlara başvuru hakkı verildi.

Askerlik hizmeti devam eden vatandaşlar da sözleşmeli er alımına başvuruda bulunabilirler. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için birlik komutanlıklarından nitelik belgesi almış olmaları gerekiyor. Bu belge adayın çağrılmasından sonra belge tesliminde verilecektir.

Hava Kuvvetleri  Komutanlığı sözleşmeli er teminine başvurmak isteyen adaylar, MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nın internet sitesine e-devlet üzerinden giriş yapacaktır. Giriş yaptıktan sonra başvuru sayfasında ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

Hava Kuvvetleri  Komutanlığı sözleşmeli er alımı ilan detayı için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)