TSK Mühimmat Tesislerine İlkokul Mezunu İşçi Alınıyor İŞKUR Yeni İlan

Yeni İŞKUR işçi alım ilanı ile TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi Müdürlüğüne ülke geneli başvurulabilecek işçi alımı yapılıyor. TSK kamu personeli alım şartları neler? Başvurular ne zamana kadar yapılacak?

Kamu Personeli Alımı 30.05.2019, 13:23 30.05.2019, 21:57
TSK Mühimmat Tesislerine İlkokul Mezunu İşçi Alınıyor İŞKUR Yeni İlan

TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi Müdürlüğü tarafından İŞKUR ilanları ile bünyesine en az ilkokul mezunu işçi alımı yapıyor. TSK Diğer Tahmil-Tahliye ve ilgili yük taşıma işleri kamu işçi alımında adayların taşıması gereken özellikler şöyledir.

Adayların Türk Vatandaşı olması, kişisel durumunun TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) olması, en az ilkokul olması, kadın erkek 18 yaşından büyük olması, TMY işçi alımı noter huzurunda çekiliş yapılarak kura ile belirlenecek olup  ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğine istinaden ağır ve tehlikeli işlerde ve vardiyalı hizmetlerde çalışmasına bir mani hali bulunmaması gerekmektedir.

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS, KPSS’ YE girmiş olması yeterlidir. Ancak kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

00005002407 İŞKUR ilan numaralı Kırıkkale TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi Müdürlüğüne TMY 1 kişi kamu personeli işçi alımına başvurmak isteyen adayların 10 Haziran 2019 tarihine kadar başvurularını işkur hizmet binalarından yapmaları gerekmekte olup başvuran adayların 14 Haziran 2019 tarihine kadar müracaat şartlarını taşıdıklarına dair bütün evrakların asıl ve fotokopilerini öğrenim belgesi, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı, fotoğraflarını TSK MAAT Müdürlüğü Yahşihan /Kırıkkale adresine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi halde 19 Haziran 2019 tarihinde TSK MAAT Müdürlüğünde yapılacak olan kura çekimine alınmayacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)