TSK 2019 Muvazzaf Subay Adayı Temini Başvurusu Bitiyor

TSK 2019 subay adayı temini başvuruları 7 Ekim 2019 tarihi ile başlıyor. Sınav yerleri hakkında bilgi verilecek. Evet, başvurular başladığında istenen tarihte başvuruların istenen yerlerden yapılması gerekiyor.

Kamu Personeli Alımı 06.10.2019, 14:57 06.10.2019, 15:01
TSK 2019 Muvazzaf Subay Adayı Temini Başvurusu Bitiyor

TSK 2019 dış kaynaktan muvazzaf subay alımı temini başvurusu için sınav yerleri belirlenmiştir.

Sınav yerleri;
MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı MAMAK – ANKARA
Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar Ankara
Hv. K. K. Bando ve Merasim K.lığı KİRAZLIDERE – ANKARA

Yukarıda verilen yerler üzerinden sınavın gerçekleşmesi sağlanacaktır. Ayrıca danışma adresi olarak MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı verilmiştir. Telefon ile iletişime geçilmesi uygundur.

Subay Adayı Temini Başvuru Şartları 
Başvurunun gerçekleşmesi için sağlamanız gereken şartlar var. Bu şartlar aşağıda verilmiştir. Şartların sağlanması durumunda başvuruya uygun şekilde başvurunun tamamlanması ile sorunsuz şekilde istenenleri tamamlamanız mümkün.

Lisans eğitim için 27 yaşından büyük olmamak, lisansüstü eğitim için 32 yaşından büyük olmamak. Uzmanlık eğitimini tamamlayanlarda 35 yaşından büyük olmamak. Yurtiçinde en az 4 yıllık bölümlerden mezun olmak. Öğrenimini yurtdışında tamamlayanlar için ayrıca bir uygulama söz konusu olacaktır. KPSS 2018 2019 en az 60. YDS en az 60. 

Genel Şartlar;
TC vatandaşı olmak, sivil ve askeri okullardan çıkarılmamış olmak, hakkında yedek subay olamaz kararının olmaması, Güvenlik soruşturmasının olumlu olması gibi aranan genel şartlar da uygun gerekiyor.
Yukarıda verilen şartları sağlayan adayların TSK yedek subaylık başvurusu yapmasında herhangi bir sakınca olmayacaktır. Sorun yaşamadan başvurunun gerçekleşmesi sağlanabilir. Aranan sağlık şartları ve diğer şartlar için resmi açıklama üzerinden hareket edebilirsiniz.

Yedek  Subay Başvuru Tarihi
Belirlenmiş olan başvuru tarihinde başvurular alınacaktır. Bunun için 7 Ekim 2019 23.59’a kadar başvuruların online olarak yapılması isteniyor. Şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmiyor olduğundan, direkt olarak başvuruların online bir şekilde gerçekleşmesine dikkat etmeniz isteniyor. E-devlet şifresi ile kurumun internet adresi üzerinden başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Kısa süre içinde başvurunun tamamlanması mümkün olacak ve sonuçların açıklanmasını da online takip edeceksiniz. MSB subay alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)