TSE 6 İlde Sözlü Sınav ile Kamupersoneli Alımı Başlıyor

Türk Standartları Enstitüsü Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa illerinde 15 kamu kamu personeli istihdam edeceğini duyurdu. Başvurular 23 Ekim 2018 günü başlayacaktır.

TSE 6 İlde  Sözlü Sınav ile Kamupersoneli Alımı Başlıyor

Türk Standartları Enstitüsü adana 8 kişi, Ankara 2 kişi, İstanbul 1 kişi, İzmir 2 kişi, Konya 1 kişi ve Manisa 1 kişi olmak üzere toplam 15 kişi önlisans mezunu 15 kişi koruma güvenlik görevlisi olarak personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların 23 ekim 2018 tarihinde başlayacağı ve 31 ekim 2018 tarihinde sona ereceği bildirildi.

Adayların başvuru yapabilmesi için yukarıda belirtilen tarihlerde kurumun resmi internet sitesinden duyrular sayfasından temin edeceği başvuru formu ile özgeçmiş oluşturarak özel güvenlik eğitim sertifikasını ( silahlı ) fotoğraf ve mezuniyet belgesini sisteme elektronik ortamda aktararak başvuru yapabileceklerdir. Adaylar kpss p93 puan türüne göre en yüksek puandan başlayarak sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sözlü sınava girmeye başaran adayların listesi 07 kasım 2018 tarihinde kurumun resmi internet sitesinden açıklanacak olup adayların sınav tarihinde öğrenim belgesi ve özel güvenlik eğitim sertifikasını ( silahlı ) aslını ibraz etmek zorundalardır.

Genel şartlar ise: Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından yararlanıyor olmak, 2016 yılı kpss en az 60 puan almış olmak, özel güvenlik eğitim sertifikasının geçerliliğinin devam ediyor olması gerekmektedir. Adaylar işe girmeleri halinde yerleştikleri illerde en az 5 yıl çalışmayı kabul ve taahüt etmiş sayılacaktır.

TSE ilanın tam metni başvuru kılavuzu ve sınav şekli için tıklayınız

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
samikarakaya
samikarakaya - 9 ay Önce

düzenli iş için başvuruda bulunmak istiyorum