TSE 15 Personel Alımı Başvurusu Başladı

TSE (Türk Standartları Enstitüsü) KPSS 60 puan ile kadrolu 15 koruma güvenlik görevlisi alımı başvuruları başladı. 31 Ekim 2018 tarihi bitimine kadar başvuru devam edecektir.

TSE 15 Personel Alımı Başvurusu Başladı

Devlet Personel Başkanlığı TSE kamu personeli alımını duyurmuştu. Alımlarda başvuru süreci başladı. Başta büyük şehirler olmak üzere KPSS 60 puan ile başvuru yapılabilinir. Kadrolu koruma ve güvenlik görevlisi alımına başvuru 31 Ekim 2018 tarihi bitimine kadar yapılabilir.

Alımı gerçekleştirecek şehirler şöyle; Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa olarak ilan edilmiştir.

Başvurularda 2016 önlisans Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 KPSS P93 puanı almış olması ve önlisans mezunu olması gerekmektedir. Sadece 1 şehir alımına başvuru yapılabilir.

Başvuru 31 Ekim 2018 tarihi bitimine kadar resmi internet sitesinin “Duyurular” sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Adaylar Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından yararlanıyor olmak, 2016 yılı KPSS en az 60 puan almış olmak, ön lisans mezunu olması ve özel güvenlik eğitim sertifikasının geçerliliğinin devam ediyor olması gerekmektedir.

TSE Koruma Güvenlik Görevlisi alımı ilan kılavuzu için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE