Trakya Üniversitesi 10 TMY 8 Engelli Personel Kamu Personeli Alıyor

Trakya Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere TMY, Eski Hükümlü ve Engelli Personel alımı için istihdam ilanına çıktı.

Kamu Personeli Alımı 06.09.2019, 09:00 06.09.2019, 09:02
Trakya Üniversitesi  10 TMY 8 Engelli Personel Kamu Personeli Alıyor

Üniversitelerin akademik anlamda eksikliklerini tespit ve tedarik edebilmek için yoğunlukla çıktıkları akademisyen ve öğretim üyesi kamu personeli alımı ilanlarına çıkmalarının dışında, iş arayan vatandaşlar için önem arz eden bir başka istihdam kulvarları da İŞKUR üzerinden yayımlanan işçi alımı ve personel alımı ilanlarıdır.

Yayımlanan ilanlardan edinilen bilgilere göre, adayların istihdam edilebilmesi için öncelikli olarak rektörlük, dekanlık ve üniversite ihale sahibi şirket yetkililerinden onay alınması gerekmekte olup; akabinde çıkılan istihdam ilanlarına doğrudan başvuru yapmak mümkün hale gelmektedir.

Söz konusu ilanlara örnek olarak verilebilecek ve yayımlanmış olan son ilanda yer alan bilgilere göre; Trakya Üniversitesi  10 kişilik TMY ve Eski Hükümlü ile 8 kişi ile sınırlı olmak kaydı ile Engelli kamu personeli alımı yapacağını ilan etmiştir.

Bahsi geçen 10 kişilik eski hükümlü ve TMY personel alımı için başvuru yapacak olan adayların Beden İşçisi unvanı ile görevlendirileceği açıklanırken; aynı zamanda adayların İŞKUR üzerinden takip edebilecekleri iş ilan takip numarası ise 00005147402 olarak verilmiştir.

TMY ve Eski Hükümlü olmak üzere istihdam edilecek 8 personel ise Beden İşçisi unvanı ile görevlendirilecek olup; takip edilecek ilan numarası ise 00005147485 olarak verilmiştir.

Engelli alımı için başvuru yapacak olan adayların başvuruları için yapılacak olan kura çekimi 17 Eylül 2019 tarihinde saat:14.00’da Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi / Edirne’de gerçekleştirilecektir.

Ayrıca engelli kadrosu için başvuru yapacak olan adayların; Toksik maddelerle çalışmasına engel karaciğer, Kan Hastalığı ve Böbrek hastalığı olmayan, Zihinsel Davranış Bozukluğu olmayan, Göz hastalıkları; Gözlük ile düzeltilmiş görmesi tam olanlar, Ortopedi rahatsızlığı; Üst ekstremite rahatsızlığı olmayanlar, Epilepsi rahatsızlığı olmayan, İnsulin bağımlılığı olmayan, Ağır kalp ve damar enjeksiyon fraksiyonu %50 ve üzeri olanlar ve ileri kalp ve aort yetmezliği olmayanlar, Kanser gibi kronik rahatsızlığı olmayan adaylar olmak şartlarına uymaları zorunludur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)