TPE Kamu Kurumuna 120 Memur Alımı Yapılacak

TPE memur alımı için iş ilanı yayınladı. Türk Patent ve Marka Kurumu yayınladığı personel alımında Sınai Mülkiyet uzmanlığı giriş sınavı ile 120 memur istihdam edeceğini açıkladı. TPE Kurumunun memur istihdamı 10 Temmuz 2020 tarihinde başladı. Türk Patent ve Marka Kurumunun personel ilanına son başvuru tarihi ise 10 Ağustos 2020 tarihidir.

Kamu Personeli Alımı 09.08.2020, 21:24 11.08.2020, 00:14
TPE Kamu Kurumuna 120 Memur Alımı Yapılacak

TPE Kamu Kurumuna 120 Memur Alımı Yapılacak

TPE memur alımı için iş ilanı yayınladı. Türk Patent ve Marka Kurumu yayınladığı personel alımında Sınai Mülkiyet uzmanlığı giriş sınavı ile 120 memur istihdam edeceğini açıkladı.

TPE Kurumunun memur istihdamı 10 Temmuz 2020 tarihinde başladı. Türk Patent ve Marka Kurumunun personel ilanına son başvuru tarihi ise 10 Ağustos 2020 tarihidir.

TPE RESMİ İLAN

TPE Kurumu Sınai kanunları Mülkiyet Uzmanlığı gereğince. Kurum içerisinde istihdam edilmek üzere ve Sınai Mülkiyet Uzmanı olarak eğitilmek üzere personel alımı gerçekleştirilecektir. Gerekli görülen sözlü sınavı ve aşağıda bölümü ile unvanı yazılmış olan KPSS puan şartı ile YDS puanı olan toplam da 120 Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alımı kurumumuzca istihdam edilecektir.

TPE Memur personel alımı başvuru işlemleri TPE internet web sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurmak isteyen aday kişiler www.turkpatent.gov.tr internet sitesi üzerinden duyurular kısmında bulunan formu doğru bir şekilde doldurmaları gerekiyor.

Sadece TPE internet web sitesi üzerinden yapılacak başvurular kabul edilmektedir. Şahsen veyahut posta ile yapılan başvurular asla kabul edilmeyecektir.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 Memur yasası ve maddelerinin A bendinde belirtilen tüm şartları taşımak gerekiyor.

- 4 yıl eğitim vermekte olan siyasal bilgiler fakülteleri, iktisat işletme fakülteleri, mimarlık mühendislik fakülteleri, fenedebiyat, eczacılık veya ziraat fakülteleri ile farklı fakültelerin bunlara benzerliği YÖK tarafından onaylanmış yurt dışında bulunan eğitim bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

- ÖSYM tarafından A grubunda bulunan kadrolar için 2018 veyahut 2019 yılları içinde yapılan KPSS Tablo-1 içinde belirtilen olan puan türlerinden en az puanı almak gerekmektedir.

- YDS Sınavından yabancı dil olarak İngilizce bölümünden en az C düzeylerinde veyahut uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM tarafından denkliği doğrulanmış sınavlardan denk puan almış olduğuna dair belgeye sahip olmak gerekiyor.

- 35 yaşını doldurmamış şartı bulunmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)