TMO ve DHMİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı

En Az Lise Mezunu Memur Alımı alımı yapılacaktır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi kamu personeli alımı işlemleri KPSS 2020/2 tercihleri kapsamında gerçekleşcektir.

Kamu Personeli Alımı 17.12.2020, 00:02 18.12.2020, 08:15
TMO ve DHMİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı

TMO ve DHMİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı

En Az Lise Mezunu Memur Alımı alımı yapılacaktır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi kamu personeli alımı işlemleri KPSS 2020/2 tercihleri kapsamında gerçekleşcektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Tercihler 30 Aralık 2020 tarihi ile 7 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

KPSS 2020/2 tercihleri genelinde en az lise mezunu olan adaylar içinden memur alımı gerçekleştirilecektir. 2020 lisans mezunu ve ön lisans mezunu KPSS sonuçlarının açıklanmasının hemen sonrasında 22 Aralık 220 günü lise KPSS sınav sonuçlarının da açıklanmasının hemen ardından başlayacak tercihler ile bütün adaylar, 2020 KPSS puanını kullanacaktır.

TMO ALIM YAPILACAK KADROLAR

1. Memur

2. Programcı

3. Tekniker

4. Teknisyen

5. Muhasebeci

6. Bilgisayar İşletmeni

7. Mühendis

8. Anbar Memuru

DHMİ ALIM YAPILACAK KADROLAR

1. Mühendis

2. Memur

3. tekniker

4. Apron Memuru    

5. Arff Memuru

6.Tekniker

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. TMO ve DHMİ Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - TMO ve DHMİ alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)