TİM KPSS 2018 ve 2019 Puanıyla 6 Kamu Personeli Alıyor

TİM tarafından yayımlanan ilana göre KPSS 2018 ve 2019 puanıyla 6 kamu personeli alımı ilanı yayımlamıştır. Başvuru şartları, şekli ve öğrenim durumları neler. Tün detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 09.10.2019, 00:01 09.10.2019, 10:10
TİM KPSS 2018 ve 2019 Puanıyla 6 Kamu Personeli Alıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan ilan kapsamında ÖSYM’nin yapmış olduğu (2018/2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı) puanıyla 6 kamu personeli alımı yapacağını ilan etmiştir. TİM alımları 5 kişi uzman yardımcısı ve 1 kişi engelli idari memur alımı toplamda 6 kamu personeli alımı yapmaktadır.

BAŞVRU USULÜ VE ADRESİ

İlgili adayların başvuruları Türkiye İhracatçılar Meclisi Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat;2 Çobançeşme Sanayi Caddesi Yenibosna/Bahçelievler – İSTANBUL şahsen veya posta yolu ile başvurular kabul edilecektir.

Başvuru için istenilen belgeler; iş talep formu, TC kimlik numaralı yazılı beyan, öğrenim diploması veya mezuniyet fotokopisi, (YDS) yabancı dil sınavı puanı belgesi, özgeçmiş “CV” ve iki adet vesikalık fotoğraf istenmektedir. Ayrıca sınavı kazanan adaylardan belgelerin asılları isteneceği duyurulmuştur.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI NELER

İlgili adaylar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını bitirmiş olması, 35 yaşını doldurmamış olması, askerlik görevini yapmış olması veya muaf olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra TİM’de daha önce çalıştıkları yerlerden 4857 sayılı iş kanunu kapsamında 25 ci maddesi 2’ci maddesine göre sözleşmesi fes edilmemiş olması gerekiyor.

Uzman yardımcısı kadrosu için başvuru şartları arasında; YDS 2016 ile 2019 yıllarına ait yabancı dil sınavından en az 70 puan almış ve uluslararası ( Yabancı Dil Eşdeğerlik) asgari puan almış olması, bunun yanı sıra 2’ci yabancı dil tercih sebebi olacağı duyuruldu. Engelli idari memur alımı şartlarında ise; 2018/2019 yıllarında EKPSS sınavından en az 70 puan alanların başvuruları kabul edileceği ilan edildi.

ÖĞRENİM ŞARTLARI NELER

TİM Uzman yardımcısı memur alımında öğrenim şartları şöyle; Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finans, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası İşletmecilik ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Girişimcilik, İktisat, Ekonometri ve Ekonomi bölümlerinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)